Masaż Ma-uri

Określany także jako masaż polinezyjski, należy do masaży relaksacyjnych

Określany także jako masaż polinezyjski, należy do masaży relaksacyjnych. Masaż polinezyjski został zaczerpnięty z polinezyjskiego systemu uzdrawiania praktykowanego w Nowej Zelandii. Masaż mauri wykonywany jest tam przez ekspertów od uzdrawiania, sztuki masażu, rytuału i życia w zgodzie z naturą. Nazwa „mauri" oznacza „potomków Białego Światła". Ten odprężający masaż jest skuteczną formą terapii, poza tym działa relaksująco i pozwala się odstresować.

Masaż ma-uri to również masaż relaksacyjny i odprężający, nie tylko leczniczy. Ciało pacjenta jest otoczone dużym szacunkiem, masażysta wierzy, że jest to „świątynia ducha". W trakcie masażu odkrywane są tylko te części ciała, które są poddawane zabiegowi. Masażysta posługuje się miękkim, naturalnym i przyjemnym dotykiem mięśniami przedramienia, który to dotyk ma przywrócić prawidłowy przepływ energii przez ciało. W ma-uri nie masuje się miejsc intymnych.

Masaż oddziałuje na najważniejsze układy w naszym organizmie. Zwiększa wydolność mięśni do pracy i usuwa z nich napięcie, a przede wszystkim poprawia krążenie krwi. Uelastycznia stawy i zwiększa ich możliwości ruchowe oraz łagodzi ból mięśni i stawów. Oczyszcza organizm z toksyn, wpływa na lepsze ukrwienie naczynek. Poprawia trawienie i likwiduje zaparcia. Działa odprężająco i relaksująco, uspokaja system nerwowy. Masaż ma-uri ma właściwości energetyzujące, gdyż dodaje nam energii, którą tracimy w codziennej bieganinie. Masaż polinezyjski przeprowadza się po krótkiej chwili wyciszenia i spokoju. Masażysta rozpoczyna masowanie od pleców i skupia się głownie na kręgosłupie, a następnie przechodzi do nóg. Masaż tej części ciała pozwala pozbyć się m.in. uczucia ciężkich nóg. Zakończeniem masażu polinezyjskiego jest masaż twarzy.

Przeciwwskazaniamido wykonania masażu są następujące jednostki chorobowe:

  • stany zapalne skóry,
  • nowotwory różnych części ciała,
  • miażdżyca i nadciśnienie tętnicze krwi,
  • gorączka,
  • schorzenia nerek i wątroby.

Efekty działania masażu ma-uri to poprawa stanu skóry (uelastycznienie, ujędrnienie), poprawa metabolizmu, relaks fizyczny i psychiczny. Pomaga on w odzyskaniu prawidłowej masy ciała, usuwa blokady emocjonalne i równoważy pracę obydwu półkul mózgowych.

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności