O Leczeniu Holistycznym

Poznaj nasze holistyczne podejście do pacjenta

Czym jest Uzdrawianie Holistyczne? 


Ostatecznym celem holistycznego uzdrowienia jest pełność. Aby osiągnąć pełnię, musimy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty naszego życia, w tym:

  • Szanowanie naszego Ciała  
  • Szanować nasze relacje  
  • Dbać o nasze środowisko  
  • Okazywać miłość całej ludzkości  
  • Żyć naszym celem życiowym  

Czym więc jest holistyczne uzdrawianie? Zacznijmy od oczywistości ... albo nie tak oczywistej ... Podstawy - Czym jest zdrowie?

Stan "zdrowia" oznacza, że ​​wszystkie naturalne procesy wspierające życie funkcjonują na optymalnym poziomie w zamierzonym dopasowaniu. Istnieją trzy ogólne rodzaje "zdrowia" - zdrowie fizyczne, zdrowie psychiczne i zdrowie duchowe . Zwykle traktujemy każdy osobno, jak gdyby nie były powiązane ... na przykład, możemy zobaczyć psychologa dla zdrowia psychicznego, lekarza dla naszego zdrowia fizycznego i uzdrowiciela dla naszego duchowego zdrowia. Ale czy naprawdę możliwe jest oddzielenie zdrowia fizycznego od zdrowia psychicznego od zdrowia duchowego? Czy możemy utrzymać nasze zdrowie fizyczne w przypadku braku zdrowia psychicznego? W każdej chwili siedzimy gdzieś w spektrum zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego ... Ciało-Umysł-Dusza.  Ale czy oni wszyscy nie mają na myśli tego samego? Dopiero gdy spojrzymy na siebie z holistycznej perspektywy, zdajemy sobie sprawę, że zdrowie jest naprawdę ogólnym stanem istnienia .

Jesteśmy albo w równowadze, albo w nierównowadze , wyrównani albo niedopasowani, zintegrowani lub zdezintegrowani, i to sprawia, że ​​czujemy się dobrze lub źle. Zbyt proste, aby mogło być prawdziwe? Może nie… Ciało, umysł i dusza działają jako system, w którym każda część wnosi w równym stopniu całą osobę. W trakcie przepływu, ten system ułatwia naturalny przepływ energii w całym ciele, bez blokad i oporu. W przypadku braku przepływu ten naturalny przepływ zostaje przerwany, gdy gromadzi się energia i następuje stagnacja energii.

Definicja - Co to jest holistyczne uzdrowienie? Najpierw musimy odpowiedzieć na pytanie: "czym dokładnie jest leczenie?". Uzdrawianie polega na doprowadzeniu nierównowagi do dostosowania do jej naturalnego stanu funkcjonowania. Każdy organ w naszym ciele ma naturalny lub "zdrowy" stan funkcjonowania, podobnie jak nasze stany emocjonalne, mentalne i duchowe. Kiedy brakuje nam równowagi, czujemy, że coś jest nie na miejscu - czy to w formie emocjonalnego, czy fizycznego bólu lub dyskomfortu - i naturalnie chcemy powrócić do naszego naturalnego stanu harmonii, kiedy wszystko "działa" zgodnie z przeznaczeniem . Ten proces przywracania równowagi jest równoznaczny z leczeniem . Holistyczne uzdrowienie omija podejście "konwencjonalnej medycyny" w zakresie leczenia bezobjawowego, wykracza poza stan fizyczny danej osoby i widzi całościowy obraz ich stanu lub funkcjonowania. Przyznaje, że podstawowa przyczyna choroby fizycznej może w rzeczywistości być niefizyczna. Holistyczne uzdrowienie działa, gdy podchodzimy do życia ze wszystkich aspektów bytu - fizycznego, emocjonalnego, umysłowego i duchowego ... Podejście holistyczno-lecznicze Dlatego holistyczne podejście jest uważane za bardziej skuteczne, ponieważ zmiana zachodzi na wszystkich poziomach, w wyniku czego pozytywne zmiany mogą trwać długo i poprawić ogólną jakość życia danej osoby . Kiedy leczy się holistycznie, zajmujemy się nierównowagą na wszystkich poziomach, a nie jednym lub dwoma, a więc staje się to procesem trwającym całe życie dla osiągnięcia ogólnej równowagi życia. Ostateczny cel wyrównania ciała, umysłu i duszy obiecuje szczęśliwszy, zdrowszy, bardziej zrównoważony stan bycia. Teraz, gdy odpowiedzieliśmy "czym jest holistyczne uzdrowienie?", Przechodzimy do "Jak działa holistyczne uzdrowienie" .


Dlaczego holistyczne uzdrowienie działa?
Kiedy obchodzimy nasz dzień, w naszym wnętrzu i wokół nas dzieje się o wiele więcej, niż sobie uświadamiamy. Niezależnie od tego, czy jesteśmy tego świadomi, czy nie, sytuacje życiowe powodują, że reagujemy fizycznie, emocjonalnie, umysłowo i duchowo, jednocześnie. Podczas gdy konwencjonalna medycyna zachodnia postrzega ciało jako odrębny mechanizm funkcjonujący w stosunku do reszty naszego bytu, holistyczne podejście uzdrawiające postrzega ciało jako odbicie całej osoby ; więc przechodzimy od bycia "ja i moje ciało" (2 oddzielne byty) do "Jestem ciałem moim" (1 byt). Nie ma separacji. Aby zrozumieć, jak działa holistyczne uzdrowienie, musimy zdać sobie sprawę, że istnieje wiele fizycznych i niefizycznych czynników, które przyczyniają się do ogólnego stanu zdrowia . 
Cztery poziomy bytu - co sprawia, że ​​czujemy się zdrowi? W holistycznym uzdrowieniu mówimy o czterech poziomach, ciałach lub planach bytu: fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym . Nasze ciała promieniują te cztery poziomy bycia w formie energii. Poziomy te odzwierciedlają różne aspekty nas samych, które współdziałają ; gdy dotknięty jest jeden poziom, wpływa to również na jeden lub więcej poziomów. Na przykład, gdy zmiana zachodzi na poziomie emocjonalnym, reakcja zachodzi na poziomie fizycznym i na odwrót. Dlatego w holistycznej medycynie stan naszego ciała emocjonalnego jest znany z tego, że wpływa pozytywnie lub negatywnie na nasze zdrowie fizyczne. Ten efekt reakcji łańcuchowej działa jak holistyczne uzdrowienie. Wyrównanie a niedopasowanie - jak wyjść z wyrównania? Kiedy spotykamy sytuacje życiowe - zdarzenia, ludzie, miejsca - rzucają nam wyzwanie na co najmniej jednym z tych poziomów, fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i / lub duchowym. Na przykład: Na poziomie emocjonalnym ... Kiedy dobrze radzimy sobie z życiem, stawiamy czoła tym wyzwaniom, uczymy się od nich i idziemy dalej. Kiedy tak dobrze nie radzimy sobie z życiem, stawiamy opór tym wyzwaniom i stajemy się podświadomymi blokadami. Na poziomie fizycznym ... Kiedy wprowadzamy naturalne, dające zdrowie enzymy i składniki odżywcze do naszych ciał, reagują one siłą i witalnością. Kiedy przyjmujemy toksyny i chemikalia bezpośrednio lub pośrednio, nasze ciała stają się dysfunkcyjne i słabe. Z czasem gromadzi się każda mała rzecz, którą opiera się ciało, umysł lub dusza, i coraz bardziej oddalamy się od naszego naturalnego stanu dostosowania. Dlatego… Kiedy wszystkie cztery poziomy są w wyrównaniu, jesteśmy szczęśliwi i zdrowi. Kiedy na jednym lub kilku poziomach występuje blokada, tracimy równowagę, a z czasem stajemy się nieszczęśliwi i niezdrowi. Dyskomfort polegający na braku dopasowania działa jak bodziec do zmiany.

Jak wrócić do wyrównania? Holistyczne uzdrowienie ma dwa cele: Aby zrównoważyć każdy poziom; i Aby zrównoważyć wszystkie poziomy ze sobą. Pierwszym celem jest skupienie naszych wysiłków po prostu dlatego, że drugie dzieje się naturalnie, gdy wszystkie poziomy są indywidualnie zrównoważone. W przypadku braku oporu nierównowaga na jakimkolwiek poziomie będzie naturalnie dążyć i przywrócić równowagę. Gdy wszystkie poziomy są zrównoważone, osiąga się całość.

Podejście, które jest stosowane do osiągnięcia wyrównania w holistycznym leczeniu, jest oczyszczenie - oczyszczenie na wszystkich poziomach bytu. Czysty stan istnienia oznacza, że ​​energia przepływa swobodnie przez wszystkie systemy bez blokad lub oporu. Z czasem stajemy się bardziej wyrafinowanymi filtrami energii, bardziej wrażliwymi na brak równowagi i bardziej zdolnymi do ich korygowania według własnego uznania. W praktyce dążymy do zrównoważonego stylu życia . Większość z nas ma tendencję do życia z co najmniej jednym poziomem niewyważonym w danym momencie. Czasami jesteśmy w gorszej sytuacji i nie mamy równowagi na wszystkich poziomach, podczas gdy innym razem funkcjonujemy najlepiej jak potrafimy. Gdzie jesteś na drodze do holistycznego, zrównoważonego stylu życia ???

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności